Pytania

Jak mogę umówić psa na wizytę?

Wizyty można umawiać :
• pod numerem telefonu 690978678 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-18.00 (możesz zadzwonić lub wysłać SMS).
• poprzez Facebook
• poprzez Instagram
• Najszybszą drogą jest zadzwonienie, ponieważ nie zawsze mam czas kontrolować wiadomości z mediów społecznościowych.
• Jeśli nie mogę odebrać telefonu lub odczytać wiadomości, zawszę oddzwonię lub odpiszę. Proszę o cierpliwość, niekiedy pieski potrzebują dużo uwagi lub pracuje głośna suszarka

Co jeśli spóźnię się na wizytę?

Zawsze proszę o punktualność, możesz spóźnić się maksymalnie 15 minut, wtedy jeszcze jestem wstanie nadrobić stracony czas. Dłuższe spóźnienie spowoduje odmowę wykonania usługi, ponieważ praca salonu zostanie zdezorganizowana, tzn. wizyty kolejnych klientów również będą opóźnione. Proszę szanujmy wzajemnie swój czas

Czy jeśli przyjdę wcześniej z pieskiem to zostanie wcześniej przyjęty?

Niestety nie. Dla każdego pieska mam ściśle określony czas (zazwyczaj 2h). Nie będę mogła wcześniej zająć się Twoim psem, ponieważ zapewne będę jeszcze zajmować poprzednim psim klientem.
Czasami zdarza się, że wcześniej jestem wolna, poinformuję Cię wtedy SMSem.

Co jeśli nie mogę przyjść z psem na wizytę?

Na pewno poinformuj mnie o tym odpowiednio wcześnie, najlepiej dzień wcześniej, wtedy kto inny ma szansę jeszcze skorzystać z wolnego miejsca, a ja nie jestem narażona na dwugodzinne nudy.
Proszę szanujmy wzajemnie swój czas.

Ile trwa wykonanie usługi?

Średnio pełna pielęgnacja małego psa (kąpiel, suszenie z modelowaniem, drobne rozczesywanie, strzyżenie, higiena uszu, obcinanie pazurków) trwa 2 godziny- Yorkshire terrier, Maltańczyk, Shih-tzu. Są rasy, którym trzeba poświęcić więcej czasu, np. Pudelek, Maltipoo. Bichon frise.
Niekiedy też czas usługi się wydłuża, z powodu niezaplanowanego rozczesywania skołtunionej sierści lub piesek nie chce współpracować i trzeba mu poświęcić więcej uwagi.
Zazwyczaj 15 min. przed końcem usługi wysyłam SMSa z informacją, że piesek niedługo będzie gotowy do odbioru

Czy mogę zostać z psem przy wykonywaniu usługi?

Niewskazana jest obecność właściciela przy wykonywaniu usługi, pies jest bardziej rozkojarzony i mniej współpracuje z groomerem. Praca „jeden na jeden” jest bardziej efektywna.

Czy dla psa ma znaczenie czy przychodzimy do stałego groomera, w to samo miejsce?

Według mnie, ma znaczenie. W ciągu moich kilkunastu lat pracy zauważyłam, że ze stałymi psimi klientami jestem w stanie stworzyć coś w rodzaju więzi, przyzwyczajenia. 
Pies przychodząc do mnie stale, doskonale zna miejsce, zna mnie, wie czego się spodziewać, tzn. wie co po kolei będzie się działo, co myślę daje pewne poczucie bezpieczeństwa.

Czy mogę przyjść z psem tylko na samo strzyżenie?

Wykonuję usługi na psach wykąpanych w salonie. Efekt strzyżenia na świeżo umytym psie jest dużo lepszy, włos jest wymodelowany- wyprostowany w czasie suszenia, dobieram kosmetyki odpowiednio do szaty psa i fryzury.
Dopuszczam wyjątki takie jak:
• psy-seniorzy
• psy z problemami zdrowotnymi

Czy cena podana w cenniku oznacza, że zawsze zapłacę tyle samo? / Czy cena podana w cenniku jest ostateczna?

Zazwyczaj tak, jednak są wyjątki takie jak:
• pies przychodzi mocno skołtuniony i jest potrzeba rozczesania sierści (rozczesywanie skołtunionej sierści jest odrębną usługą, nie wchodzącą w skład pełnej pielęgnacji),
• Pamiętaj, że zawsze zostaniesz poinformowany przed rozpoczęciem wizyty lub najpóźniej po kąpieli (bo nie wszystko zawsze widać od razu), że cena usługi wzrośnie.
• pies jest mocno niewspółpracujący, co czasem wydłuża czas usługi
• pies ma insekty tj. pchły (dodatkowa kąpiel w szamponie przeciwpchelnym) lub kleszcze (zachodzi potrzeba usunięcia kleszcza)

Czy psom są podawane środki uspakajające?

Nie, nigdy. Leki może podawać tylko lekarz weterynarii.

Czy pies powinien posiadać aktualne zaświadczenie o szczepieniu przeciw wściekliźnie?

Tak, powinien. Jeżeli zdarzy się, że pies mnie ugryzie (niestety zdarza się) to mam prawo żądać od ciebie aktualnego zaświadczenia o szczepieniu psa przeciw wściekliźnie.

Czy powinienem informować o chorobach psa?

Zawsze. Zdarzają się psy ze skłonnościami do alergii na kosmetyki, chore na serce, z chorobami stawów, infekcjami uszu itp. Jeżeli pies ma ciele jakieś znamiona, narośla, również uprzedź mnie o tym.

Czy groomer może odmówić wykonania usługi?

Tak, zastrzegam sobie prawo do odmówienia wykonania usługi, jeśli np. spóźnisz się na swoją wizytę więcej niż 15 minut (niestety nie jestem w stanie tego nadrobić, kolejni klienci byliby narażeni na opóźnienie swoich wizyt), jeśli twój pies pies przejawia zachowania agresywne (nawet w trakcie wykonywania usługi- przerywam ją), jeśli uznam, że stan zdrowia Twojego psa nie pozwala na wykonanie usługi, a nawet może się ono pogorszyć.

Czy jeżeli mój pies ma skłonności do zachowań agresywnych to również zostanie ostrzyżony?

Nie pracuję z psami agresywnymi, dlatego proszę uprzedź mnie o tym już w rozmowie telefonicznej, pozwoli nam tam zaoszczędzić swój czas. Zapraszam Cię do skorzystania z usług pielęgnacyjnych przy lecznicy weterynaryjnej. Jeżeli w trakcie wykonywania usługi pies zacznie przejawiać zachowania agresywne, zastrzegam sobie prawo do przerwania usługi bez względu na to na jakim etapie ona jest.